Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Wschód słońca
Wyprawy

5 sposobów na przewidywanie pogody

Możesz dopiero wybierać się na wakacje albo już na nich być, ale nie mieć dostępu do Internetu. Poniżej podpowiadamy, jakie są sposoby na przewidywanie pogody – warto co nieco o tym wiedzieć.

Każdy lubi niespodzianki, ale te pozytywne – zwłaszcza na urlopie, kiedy chcielibyśmy, aby wszystko było idealnie i jak najlepiej. Pogoda z kolei potrafi zepsuć wszystko, gdyż jak brakuje słońca, nie ma żadnej frajdy z plażowania, zwiedzania i wycieczek. Monitoruj zatem warunki pogodowe na bieżąco, aby nie dać się zaskoczyć. To prawda, że aplikacje w telefonie ułatwią to zadanie, ale dobrze jest samemu co nieco orientować się w tym, jak można przewidywać pogodę. Poniżej kilka wskazówek.

Pogoda wysyła delikatne znaki co do swoich zamiarów – nie zawsze zdążymy np. skryć się przed deszczem, ale mamy na to szansę. Kiedyś nie było nowoczesnych metod sprawdzania pogody, ale ludzie potrafili ją przewidywać. Po pierwsze – warto obserwować chmury. Ich wygląd, kolor i kształt wiele mówią. Im są wyżej i są bielsze, tym słoneczniej będzie.

Ważne są też początek i koniec dnia, bo wiele mówią o nadchodzących warunkach. Ciepły wieczór zwykle oznacza upał już od rana! Obserwuj też, czy jest mgła, rosa, a może tęcza? Poranny deszcz szybko mija i przez cały dzień może być słonecznie. Z kolei tęcza rano to ostrzeżenie, a wieczorem zapowiedź udanej pogody. Księżyc, gwiazdy, wiatr też nas o czymś informują, ale o tym już w następnym wpisie!

Fot. DeltaWorks / KKK