Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

chorwacja
Wyprawy

Chorwacja – hit wśród turystów?

Od wielu sezonów Chorwacja znajduje się na szczycie miejsc, do których wyjeżdżamy w wakacje najchętniej. W tym roku jest jeszcze popularniejsza niż w poprzednim sezonie!

Chorwacja kusi pięknymi plażami i miasteczkami, w których nie brakuje zabytków. Mieszkańcy są niezwykle serdeczni i gościnni, oferta hoteli, apartamentów czy pokoi do wynajęcia niezwykle bogata – na każdą kieszeń, pogoda słoneczna, dojazd stosunkowo prosty i szybki, a kuchnia, lokalne wina i inne trunki przepyszne. Wszystko kosztuje nieco mniej niż urlop np. we Włoszech czy Hiszpanii, mimo że też nie jest tanio – Chorwacja już od kilku sezonów zaczęła się cenić. 

Na jej popularność wpłynęła też napięta sytuacja międzynarodowa, m.in. napływ imigrantów, ale nie można odmówić jej walorów. Wielu turystów chętnie wybiera się na Istrię (głównie słynny kurort Baskę) czy Dalmację, inni zaś zakochani są w wyspach – polecamy np. Hvar, Brać (z jedną z najsłynniejszych plaż świata – Złotym Rogiem), Korculę, Krk, Mljet itd. Chorwacja jest niezwykle różnorodna i zdecydowanie warto poznać różne jej atrakcje – nie tylko piękne plaże, ale i Dubrownik, Trogir czy Split, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krka zachwycającymi wodospadami itd.

W pierwszym półroczu 2019 roku do Chorwacji przybyło aż 6,5 miliona turystów – łącznie daje to aż 26 milionów noclegów – dane pochodzą z Ministerstwa Turystyki Chorwacji. Ruch turystyczny dopiero się rozkręca, gdyż mamy początek wakacji. 

Lena.k, f: fjaka / Pixabay