Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

walizka
Wyprawy

Co trzeba zabrać na wakacje? Must-have!

Wiele jest akcesoriów i ubrań, o których musisz pamiętać, niezależnie od tego, gdzie się wybierasz. Zwykle jednak o czymś zapominamy i musimy potem martwić się na miejscu. Warto zrobić listę i krok po kroku się pakować. Podpowiadam, o czym musisz pamiętać!

Z własnego doświadczenia wiem, jak boli brak na przykład szczotki do włosów lub powerbanka albo dodatkowej baterii do laptopa. Zawsze możesz kupić je na miejscu? Z elektroniką na drugim końcu świata bywa różnie, a o szczotce zwykle nie myślisz w pierwszej chwili po przylocie… Dokładna lista z akcesoriami, które są niezbędne do przeżycia przygody, znajduje się poniżej.

Zanim jednak zaczniesz pakować ważne gadżety, pamiętaj o podstawach – jak dokumenty (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy – jeśli chcesz wypożyczyć auto, karty pokładowe, ksero ubezpieczenia, karta EKUZ itd.), pieniądze w lokalnej walucie – mogą przydać się w razie niespodziewanych wydarzeń lub po prostu drobnych zakupów albo usług. 

Z ubraniami i kosmetykami na pewno samodzielnie sobie poradzisz – weź pod uwagę kierunek podróży, aby dopasować garderobę, a także cel. Inne ubrania będą Ci potrzebne, jeśli chcesz biegać, inne na trekking, nurkowanie, surfowanie itd.

Czas na gadżety – powerbank, dodatkowa ładowarka do telefonu, mała latarka, nawigacja GPS, aparat fotograficzny, pamięć USB, a może też smartwatch, jeśli masz. Cenna okaże się też przejściówka do kontaktu. Umili podróż też czytnik książek, ew. głośnik Bluetooth.

Ewelina, foto: Skitterphoto / Pixabay