Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Góry w Polsce
Góry

Co zobaczyć w polskich górach? Nasz TOP 5

Góry w Polsce

Największe atrakcje polskich gór wymienisz jednym tchem? Jest ich wiele, dlatego trudno wymienić jedynie trzy albo pięć – lista wydaje się być nieskończona!

Hala Gąsienicowa. Jedno z najpiękniejszych miejsc po naszej stronie Tatr. Znajduje się tu również schronisko „Murowaniec”. Jest tu uroczo, ale to również dobry punkt wypadowy, np. na słynny Kościelec, Czarny Staw Gąsienicowy itd.

Trzy Korony. Wyprawa w Pieniny? Koniecznie musicie zdobyć Trzy Korony – do wyboru jest kilka szlaków, np. z Krościenka, Szczawnicy, Czorsztyna itd. Warto też podziwiać okolicę, np. Dunajec, z Okrąglicy – jest tu punkt widokowy.

Morskie Oko. W zestawieniu nie mogło zabraknąć też Morskiego Oka. Wspaniały staw w polskich Tatrach jest też najpopularniejszym, a prosta droga sprawia, że turystów jest tu zatrzęsienie latem. Jesienią jest ciszej i spokojniej. Staw znajduje się na wysokości 1393 m n.p.m.

Dolina Chochołowska – najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Wspaniale jest tu wiosną, gdy kwitną kolorowe kwiaty. Wspaniały spacer gwarantowany, np. z dziećmi!

Góry Stołowe – tajemnicze, majestatyczne góry na Dolnym Śląsku robią ogromne wrażenie. Do dziś nie wiadomo, co się w nich kryje. Intrygują niezwykłe formacje skalne i nietypowe kształty.

Lista atrakcji jest znacznie dłuższa, warto wymienić też m.in. Sokolicę, Śnieżkę czy Dolinę Pięciu Stawów, ale o nich opowiemy Wam następnym razem.

Trochę muzyki o górach:

Fot. 12019