Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Burza
Wyprawy

Dlaczego warto sprawdzać pogodę przed urlopem?

Wielu z nas nie sprawdza pogody, zanim zarezerwuje bilety lotnicze. Dobra cena to dla nas często nie lada okazja – kupujemy bilety, sądząc, że pogoda dopisze. Tymczasem różnie to bywa i wiele zależy choćby od kierunku.

Jeśli wybieramy się w miejsce egzotyczne, możemy się oszukać i trafić w sam środek pory deszczowej. Nie oznacza to, że podczas spacerów trochę popada, ale parasol i odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa nas w pełni ochronią. Pora deszczowa to zwykle prawdziwa ściana deszczu, a zatem nie ma mowy o możliwości wyjścia na zewnątrz!

Z kolei latem, w pełni sezonu turystycznego, można trafić na tak męczące upały, że na pewno będą nam one doskwierać. Wyobraź sobie, że temperatura sięga 35 stopni – myślisz, że dasz radę? A przy 40 lub 45? Na przykład w Meksyku już w czerwcu jest to norma! Zwykły spacer okazuje się prawdziwym wyzwaniem!

Możesz też zrobić inaczej – najpierw sprawdź pogodę, aby wiedzieć, kiedy warto wziąć urlop i zaplanować najlepsze wakacje. Zawsze wybierzesz odpowiedni kierunek i znajdziesz bilety albo wsiądziesz w samochód. Poza tym są też wyspy, na których niemal zawsze świeci słońce i pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi – np. Korfu czy inne wyspy greckie, ale też popularne Kanary.

W dobie nowoczesnych metod sprawdzania pogody nie warto ryzykować – w końcu nie każdy ma więcej niż jeden urlop w roku, a zatem warto się postarać, aby był on naprawdę udany i gorący!

K. / O12