Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

peru
Wyprawy

Dłuższa wyprawa w planie? Sprawdź, gdzie się wybrać!

Wyprawy ekstremalne, pełne przygód, to marzenie każdego z nas – wiele osób pozostawia je jednak w sferze mrzonek, inni traktują poważnie. Jeśli masz ochotę doświadczyć ich na własnej skórze, podpowiadamy, gdzie warto polecieć.

Jesteś spragniony przygód i masz dość monotonii dnia codziennego? Intrygujących i zwykle odległych miejsc nie brakuje – możesz wybrać się w każde z nich i zaznać przygód. Gdzie jednak warto się wybrać, aby mieć gwarancję, że wyjazd będzie udany? Poniżej polecamy kilka egzotycznych miejsc – zobacz i wybierz coś dla siebie!

Peru, Ameryka Południowa. Jakieś 12 tys. km, liczone w linii prostej, od domu – co to dla Ciebie! Weź jednak pod uwagę, że skoro masz w planie taką trasę, to warto lecieć na dłużej, nawet ok. dwa miesiące. Polecamy m.in. loty do Peru, które urzeka inną kulturą, ludźmi o ujmującym uśmiechu i krajobrazami, jakich pewnie wcześniej nie widziałeś! Polecamy też m.in. trekking w Cordillera Blanca i rejs Amazonką.

Namibia, Afryka. Wyprawa marzeń? Namib to najstarsza pustynia świata! Dawne kopalnie diamentów w Luderitz, największe wydmy Sossusvlei na świecie, kolonialne miasteczko Swakopmund, pokazowe wioski plemion Himba i Herero, wspaniałe parki narodowe, Skamieniały Las, Wybrzeże Szkieletów, trekkingi itd. Obudź w sobie poszukiwacza skarbów!

Pomysłów jest znacznie więcej – weź pod uwagę też Tajlandię, Brazylię, a może Filipiny? Pamiętaj jednak, że do takiej wyprawy trzeba się wcześniej przygotować. 

Ewelina, f:12019 / Pixabay