Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Brzeg Madery
Wyprawy

Gdzie po słońce… w zimie? Może na Maderę?

Przed zimą lubimy uciec do ciepłych krajów lub na wyspę – marzy nam się piaszczysta plaża, palmy, grzejące słońce. Warto przeczekać ten nieprzyjemny czas tam, gdzie jest ciepło – np. na Maderze.

Pozwól sobie na rajskie wakacje, tym bardziej, że wybór miejsc jest bardzo szeroki – Włochy, Portugalia, a może Indie, Tajlandia, Egipt, Maroko, a może Madera? W grudniu, styczniu, lutym lub na początku marca jest już po sezonie, ale jest ciepło. A ceny za loty czy wycieczki zorganizowane są znacznie przyjemniejsze!

Może Madera? Ta słynna portugalska wyspa kusi już położeniem – niedaleko Afryki. W zasadzie bliżej stąd na Czarny Ląd niż do Europy. Świetny wybór na wakacje o każdej porze roku, gdyż słońce świeci tu zawsze. Nic dziwnego, że słynie jako „wyspa wiecznej wiosny”! Temperatura wynosi zwykle około 18 stopni Celsjusza w zimie, a 25 latem. Ale nawet w miesiącach zimowych można trafić na prawdziwe upały. Odpoczynkowi i zwiedzaniu sprzyja też łagodny klimat. Warto jednak spakować bluzę lub sweter, gdyż lubi tu wiać wiatr – zwłaszcza w górach!

Aktywnemu wypoczynkowi sprzyja też łagodny klimat i przyjemna bryza. A jest tu co zwiedzać – piękno przyrody zachwyca, podobnie jak różnorodność! Są góry, wybrzeże, kwiaty, zwierzęta, zapierające dech w piersi widoki, bajeczne wodospady. Na wycieczkę polecamy także park tematyczny w Santanie lub jaskinie São Vicente. Wrażenie – o każdej porze roku – robią też przepływające chmury. Wyglądają jak morze płynące po niebie!

K. / Bischoff49