Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Singapore
Wyprawy

Kiedy warto jechać do Singapuru?

Singapur – słynna wyspa i państwo-miasto na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Klimat Singapuru jest raczej tropikalny – warto wiedzieć, kiedy się tu wybrać, aby spędzić najlepsze wakacje.

W Singapurze zazwyczaj świeci słońce oraz jest gorąco lub jest gorąco i pada deszcz. Temperatury w ciągu dnia zwykle przekraczają 25°C, a nawet sięgają około 35°C. Przez cały rok jest ponadto wysoka wilgotność powietrza, dzięki czemu im bliżej morza, tym łatwiej nam znieść panujące tu upały. Klimat Singapuru można uznać za przyjemny, chociaż od marca do września jest mniej przyjaźnie. Odnosi się wrażenie, że temperatura stoi w miejscu…

Singapur znajduje się blisko równika, jedynie 137 km od niego, dlatego też panuje w nim wilgotny klimat tropikalny – gorący i deszczowy. Wyróżnia się ponadto dwiema porami monsunowymi, a mianowicie monsunem północno-wschodnim oraz południowo-zachodnim. Z tego wynika właśnie spora ilość opadów, mimo że zmienia się ona zależnie od pory roku. Pada zresztą zwykle w nocy lub wcześnie rano.

A zatem kiedy warto przyjechać do Singapuru? W zasadzie każda pora przez cały rok jest odpowiednia i kierunek ten słynie jako całoroczna destynacja wakacyjna. Ze względu na opady w okresie między listopadem a styczniem lepiej nie planować tu podróży. Sucho i gorąco będzie zaś w maju oraz w czerwcu.

Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się w podróż do Singapuru, warto wybierać ubrania lekkie, z naturalnych materiałów, a także pamiętać o kremie chroniącym przed słońcem.

K. / cegoh