Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Sport

Najbardziej ekstremalne sporty świata – TOP 3

Bieganie, jazda na rowerze, pływanie to sporty, które uprawia każdy z nas. Niektórzy wybierają jednak sporty ekstremalne, wymagające odwagi i wywołujące emocje. Oto TOP 3 najciekawszych sportów ekstremalnych według naszej redakcji.

Alpinizm. Wspinaczka to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Wymaga odwagi i odporności psychicznej, ale też świetnej kondycji fizycznej, wytrzymałości i zręczności. Wyróżniamy kilka odmian, m.in. wspinaczkę lodową, skałkową, a także buldering, czyli wspinanie się na ogromne głazy. Ważna jest też umiejętność opanowania emocji i zdolność do działania nawet w sytuacji zagrożenia.

Skok na bungee. Skok z liną przyczepioną do nóg to wyjątkowy rodzaj sportu! Zwykle skacze się ze znanych mostów, ale bungee jumping stał się tak popularny, że skoki organizowane są też z dźwigów. Od niedawna popularność zyskuje też odmiana tej dyscypliny – tzw. bungee-run. Polega na napinaniu liny podczas biegu, która wystrzeliwuje zawodnika jak z procy.

Free diving. Nurkowanie na wstrzymanym oddechu, bez sprzętu powietrznego (butli itd.). Schodzący pod wodę nurek ma tylko tyle powietrza, ile są w stanie pomieścić jego płuca. Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Mimo to Free diving cieszy się dużym zainteresowaniem wśród płetwonurków. 

F: Free-Photos  /Pixabay