Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Łodzie przy plaży
Wyprawy

Papua Nowa Gwinea – tu zawsze jest pogoda!

Jeśli myślisz o egzotycznych wakacjach w miejscu, gdzie zawsze jest wspaniała pogoda, Papua-Nowa Gwinea będzie świetnym wyborem!

Papua Nowa Gwinea pozostaje pod wpływem typowego klimatu tropikalnego mokrego, co oznacza równomierne opady deszczu. Gdy u nas panuje zima i marzymy o wyprawie na drugi koniec świata, tu mocno grzeje słońce – to właśnie grudzień słynie jako najgorętszy miesiąc! Nie oznacza to jednak, że to najlepszy okres na wyjazd. Raczej polecane są głównie miesiące od maja do listopada.

Wtedy to maksymalna temperatura waha się w okolicach 31 ℃, choć trzeba liczyć się też z innymi pogodowymi niespodziankami – m.in. deszczem czy mgłą. Jeśli wolicie chłodniejsze klimaty, warto wybrać się tu w czerwcu. Mimo wszystko też jest bardzo ciepło, a temperatura wynosi… około 23 ℃ w nocy! Burze, deszcze czy mgły też są na porządku dziennym.

Papua Nowa Gwinea to kraj niebywale różnorodny – jest tu ponad 700 języków i 600 wysp, a każda z nich ma swoje atrakcje. Niezależnie od pory roku jest tu co robić! Trzeba po prostu pamiętać, że podróżujemy do tropików, a kaprysy pogody są tu normą. Najbardziej deszczowym miesiącem jest luty, więc wtedy lepiej wybrać się w inne miejsce. Polecamy zaś także lipiec – raczej suchy, mimo że trochę może popadać.

Wielu z turystów interesują też dobre warunki do nurkowania – otóż te są tu przez cały rok. Zachęca też sama woda – naprawdę wyjątkowo ciepła. Widoki i wrażenia podczas nurkowania warte są podróży!

Kk. / Freesally