Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Pies w górach
Sport

Planujesz trekking w góry? Sprawdź, co zrobić z pupilem!

Pies w górach

Jeśli ruszasz na wspinaczkę albo w trekking, nie możesz zabrać ze sobą czworonoga – sprawdź, jak zapewnisz mu dobrą opiekę. Jest kilka możliwości, każda ma szereg zalet i wad.

Każdy właściciel zwierzaka wie doskonale, że to ogromna odpowiedzialność i obowiązek. Pies wymaga jeszcze więcej uwagi niż kot, gdyż ten może zostać sam przez kilka dni – wystarczy, że ktoś zajrzy do niego, aby zostawić jedzenie, wodę i chwilę się z nim pobawić. Co więcej, kot doceni ten czas dla siebie i w większości przypadków wcale nie będzie za Wami tęsknił. Z psiakiem jednak sprawa jest bardziej skomplikowana – sam absolutnie nie może zostać.

Jest kilka możliwości – jeśli ktoś z bliskich znajomych albo rodziny może się nim zająć, możesz wyjechać bez obaw. Idealnie byłoby, gdyby ta osoba zamieszkała z psem na kilka dni, ew. wzięła go do siebie – powinien jednak znać jej mieszkanie. Nie zawsze jednak jest to realne. Dobrym pomysłem jest także hotel dla psów – zwykle są to wygodne i duże domy z przestronnym ogrodem, w którym zwierzaki mogą biegać, bawić się itd. Właściciele zapewnią mu posiłki, porcję zabawy i pieszczot itd. Warto wcześniej wybrać się tu na jeden dzień, aby psiak poznał miejsce i mniej się stresował, gdy zostanie tu sam.

Hotel dla zwierząt? Tylko http://www.petlandia.pl/

Sprawdź trasę dojazdu do hotelu:

Fot. TesaPhotography