Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Wyprawa w góry
Góry

Urlop w listopadzie i grudniu?

Popularność sezonu zimowego jako wakacyjnego wciąż rośnie – pogoda w Polsce nie zachęca do wypoczynku, a zatem warto zastanowić się nad wylotem w piękne i słoneczne miejsca.

W zimie warto wybrać się w wiele miejsc – możecie wybrać się na narty czy snowboard i zaznać białego szaleństwa, odkrywać egzotykę i polecieć na drugi koniec świata, a także zwiedzać stolice europejskie. Ceny są znacznie niższe, a pogoda w wielu miejscach sprzyja wyprawom.

Jeśli zależy nam na słońcu, dobra będzie między innymi Portugalia oraz południe Hiszpanii. Marbella nęci pogodą i wspaniałymi plażami, a w Maladze jest co zwiedzać, np. muzeum Picasssa. Zdecydowanie warto poczuć też klimat portugalskich lub hiszpańskich miast. Lizbona też będzie świetnym wyborem!

Podobnie Ateny – Grecja to kolejny mocny punkt na urlop w zimie. Słońce przyjemnie świeci, zabytków nie brakuje – np. Akropol czy Pantenon, są restauracje z lokalnymi specjałami, w barach rozbrzmiewa muzyka itd. Można też poszukać lotu na wybraną wyspę grecką, np. Kos albo Korfu.

A może egzotyka? W listopadzie organizowany jest Festiwal Światła Yi Peng w Chiang Mai. Wszystkie ulice, domy czy świątynie dekorowane są wtedy flagami i latarniami – jest wyjątkowo kolorowo. Warto zobaczyć to na własne oczy! Polecamy też Maroko i Jordanię.

Jednak listopad to również sezon na narty! Pogoda sprzyja, stoki są doskonale przygotowane, a świetne warunki gwarantowane – np. w modnych austriackich albo włoskich ośrodkach.

K. Fot. 12019