Adventure Trophy

Sportowe życie z przygodami

Dookoła świata
Wyprawy

Wyprawy dookoła świata

Dookoła świata

Niczym Willy Fog
Dla tych, którzy dysponują trochę większą ilością czasu na przeżycie kapitalnej przygody, mamy specjalne trampingi kilkumiesięczne. Są to wyprawy trekkingowe wokół ziemi. Na wyprawę dookoła globu powinieneś mieć zaklepany co najmniej miesiąc czasu. Startujemy w Europie, potem przylatujemy do Azji. Tam jedziemy na wyprawy do Indii, kraju tak niesamowicie różnorodnego oraz wielobarwnego, kraju korzennych przypraw i herbaty, miejsca pachnącego tysiącem kolonialnych zapachów. Następnie przenosimy się do Chin, gdzie dla chętnych organizujemy wycieczki egzotyczne na Wielki Mur Chiński. Następnie odwiedzamy Australię oraz Nową Zelandię, by ruszyć następnie na którąś z kokosowych wysepek Oceanu Spokojnego na wyprawy egzotyczne. Następnie osiągamy brzegi Ameryki, żeby ujrzeć oszałamiające parki narodowe na zachodnim Wybrzeżu. Szybkim transportem lądujemy w Afryce, oglądamy Maroko i wracamy finalnie do Europy. 

Turcja z innej strony
Turcja to ciekawy kierunek ze względu na swoją różnorodność. Nie bez powodu wielu ludzi nazywa Turcję krajem kontrastów. Powszechnie obecne są tam cudowne zabytki świata starożytnego, plaże i kurorty  turystyczne, ubogie wioski i step górski ciągnąć się kilometrami. Wielkie i ludne metropolie podobne do tych z rozwiniętych Państw Zachodu. Taką mieszankę ciężko znaleźć gdzie indziej na świecie.  My zdecydowanie polecamy tą ciekawszą stronę Turcji której nie przedstawia się na kolorowych pocztówkach. Podążymy śladami starożytnych mieszkańców Antolii wiodących na wschód kraju. Tam wpływy Azji Środkowej są największe. Zobaczysz tam monumentalne twierdze, ormiańskie kościoły i przede wszystkim malowniczo zielone stoki Kackaru. Tam napijesz się nieskażonej o czystej wody prosto ze strumienia i zobaczysz tureckich pasterzy, śpiewających ludowe pieśni. Wejdziesz do Yayla i skosztujesz lokalnych przysmaków.

Takie wycieczki do Turcji mogą być niezapomnianym przeżyciem, Poczuj góry i doliny, poczuj to na własnej skórze.

Niekomercyjna Gruzja

Gruzja to cudowny wielonarodowościowy kraj, który zauroczy każdego. Mimo, że to wciąż dosyć mało popularny kierunek turystyczny ma on wiele dobrego do zaoferowania. Mało kto wie, że stolica Gruzji – Tbilisi to jedno z najstarszych miast na świecie! Jego klimat jest wyjątkowy. Będąc tam koniecznie trzeba zobaczyć katedrę Sioni, kościoły Anczischati, Metechi i twierdzę Narikała. Poza miastami pełno jest pięknych krajobrazów szczególnie zbocza Kaukazu. To co jednak najbardziej w Gruzji zachwyca to przemili mieszkańcy, którzy mimo warunków życia bardzo odbiegających od zachodnich standardów i licznych wyniszczających kraj wojen domowych są bardzo sympatyczni i pomocni. Ich gościnność jest już niemal legendarna. Oczywiście każdy turysta jest również zainteresowany lokalną kuchnią, tutaj też nikt się nie zawiedzie. Obowiązkowe jest spróbowanie pierogów Chinkali, faszerowanych mięsem, serem i grzybami.

Fot. jpeter2